KONST / Litografier / Litografi 10895625
nr 1089 5625
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), signerad. XX/XL, motivet: 65x36
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 februari 2017
kl 18:06:57
10/2 17:17:46
100 kr
13/2 16:44:14
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman